Gökhan Dumanlı İki Yeni Kitapla Bahara “Merhaba” Diyor!

En son güncellendiği tarih: 6 Kas 2020


Türkiye’nin ilk Zarafet Akademi’sinin kurucusu olan eğitimci yazar Gökhan Dumanlı, baharı iki yeni kitapla karşılıyor. İş hayatındaki profesyonel davranış kodlarını en ince ayrıntısına kadar aktardığı “İş’te Farkı Sen Yarat” ve yaşamın inceliklerini, kalbinden geçtiği gibi anlattığı “Vakit Bir Buket Çiçek Yapma Vaktidir” ile okurlarını sevindiriyor.

Zarafet Akademi’yle 7’den 70’e herkese zarafet kavramını benimseten Gökhan Dumanlı iki yeni kitabıyla iş hayatındaki ve yaşamdaki incelikleri anlatıyor. A7 Kitap tarafından yayınlanan “İş’te Farkı Sen Yarat” ve “Vakit Bir Buket Çiçek Yapma Vaktidir” kitaplarıyla Gökhan Dumanlı sekiz kitapla yazarlık yolculuğunu sürdürüyor.


“Profesyoneller seçilmiş davranışlar sergilerler”

“İş’te Farkı Sen Yarat” isimli kitabı, çetin bir rekabetin var olduğu iş hayatında fark edilebilmek, işiyle olduğu kadar davranış biçimiyle de dikkat çekebilmek ve hedeflerine doğru giderken iz bırakabilmek amacında olan profesyonellere yönelik olarak hazırlanmış bir rehber kitap. İş başvuru aşamasından, kurumsal temsiliyete kadar geniş bir yelpazede hazırlanmış olan “İş’te Farkı Sen Yarat”, şirketlere ve üst düzey yöneticilere yönelik liderlik/ekip yönetimi gibi konularda bilgiler veriyor.


Betûl Mardin önsüzüyle

“İş’te Farkı Sen Yarat” kitabının önsüzü halkla ilişkilerin duayen ismi Betûl Mardin tarafından yazıldı. Gökhan Dumanlı, kitabın bir bölümünü kendisiyle yaptığı sohbetlere ve iş hayatına yönelik az bulunur öğütlere ayırmış.

“Ayrıntıları severim. Tarihte, hikâyelerde, her şeyde. Belki de onun için mesleğimde başarıyı yakalamışımdır” diyen Betûl Mardin, eğitimci yazar Gökhan Dumanlı’nın İş’te Farkı Sen Yarat’ta anlattıklarının profesyoneller için ne kadar önemli olduğunun da altını çizmiş oluyor.“Kendine Çok Kızıyorsun, Yapma”

Seminerleriyle, kitaplarıyla hatta alanında yazdığı ders kitaplarıyla çocuk- yetişkin, kadın – erkek herkese zarafet kavramını yeniden anlatan, unuttuğumuz incelikleri hatırlatan Gökhan Dumanlı, “Vakit Bir Buket Çiçek Yapma Vaktidir” kitabıyla bu defa kalbini açıyor okurlara.

Kendine çok kızıyorsun, yapma!” diyor ve hayatı telaş içinde yaşarken gözden kaçanları, insanın kendisini kusursuz kılmaya çalışırken daha çok yaralanmasını kendine özgü bir dille anlatıyor.

Okurlarıyla sohbet eder gibi yazdığı bu kitapta Dumanlı; kalbinin derinliklerindeki acıları, umutsuz düştüğü anları, mutluluk için atılacak basit adımları naif bir dille okurlarıyla paylaşıyor.

A7 Kitap tarafından yayınlanan “Vakit Bir Buket Çiçek Yapma Vaktidir” yazar Dumanlı için diğer kitaplarından farklı olarak okura kendini açtığı ilk kitabı. Kişisel gelişim serisi içerisinde kitapçılarda yer alsa da deneme tadında yazılardan oluşuyor. Kimi zaman bir kuştan, kediden kimi zaman el ele hastanede yürüyen yaşlı çiftten yola çıkarak bakıyor hayata yazar.

Mutluluk kadar hüznün de hayata dair olduğunu vurgularken, hata yaparak yaşamanın tatmin edici ve gerçek bir yaşam olduğunu unutmamasını söylüyor.

Aynı korkuları aynı telaşları, aynı hüzünleri ve sevinçleri, aynı aşkları ve ayrılıkları yaşarken birbirimizden farklı oluşunda gizli tepkilerimizden doğan “biz”leri yazıyorum. Kalbin öğrenmek istemediklerinde, aklın almak istemediklerinde ve ikisinin kavgalarında gizli “biz”i yazıyorum.

A7 KİTAP YAYINCILIK/BASIN BÜLTENİ


Gökhan Dumanlı Kitapları'na Ulaşmak İçin Tıklayınız!

28 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör
ZARAFET_AKADEMİ_8.YIL_.jpg

Zarafet Akademi 8.Yılını Kutluyor!

Bireysel ve Kurumsal Eğitim ve Seminerler...
Öğretmen, Öğrenci, Aile Eğitim ve Seminerleri...
Üniversite Buluşmaları...
Televizyon Programları...
Gazete ve Dergi Röportajları...
Kitap İmza Günleri ve Söyleşiler...
Binlerce Akla ve Kalbe Dokunmanın Mutluluğuyla Geçen 8 Yıl...

İlginize teşekkürlerimizle...

Akademiye Ulaşmak İçin:

değerler_kitap.jpg

Değerlerlerimiz ve Görgü Ders Kitapları 1.2.3.4. Sınıf

Eğitimci Yazar Gökhan Dumanlı'nın kaleme aldığı ve Mavi Bilye Yayınları'ndan çıkan "Disiplinlerarası Değerlerimiz ve Görgü" ders ve etkinlik kitapları, 1.sınıftan 4. sınıfa kadar her sınıfın kendi seviyesine göre özel olarak hazırlandı ve Türkiye'de bu alanda yazılmış ilk kitaplar olma özelliğini taşıyorlar.

Detaylı Bilgi Almak İçin:

işte farkı sen yarat_post.JPG

Betûl Mardin'in Hayatı İlk Kez "İş'te Farkı Sen Yarat'da!

"İş'te Farkı Sen Yarat" kitabımın önsözünü yazan çok değerli hocam Betûl Mardin'in hayat hikayesi de Türkiye'de ilk defa "Bir Yaşama Sanatı Ustası: Betûl Mardin Özel Bölümü" başlığı ile bu kitabımda sizinle.
"İş'te Farkı Sen Yarat" tüm kitap satış noktalarında!

 

İş'te Farkı Sen Yarat

https://www.d&r.com.tr

Zarafet_Akademi_8_edited_edited.jpg

Zarafet Akademi 8.Yılını E-Dergi ile Kutluyor!

Zarafet Akademi 8 Yaşında!

8.yılımıza özel hazırladığımız Zarafet Akademi E-Dergi’yi okumak için görsele tıklayınız.

Dergimizin onur konuğu 

Sayın Betûl Mardin!

Ayrıca dergimizin 3 okuruna Gökhan Dumanlı’dan imzalı kitap da hediye! Detaylar dergi’de!

Keyifli okumalar dileriz!

Dergiyi Okumak İçin:

düş gibi ezgi eyüboğlu.jpg

Şarkımız "Düş Gibi" Şimdi Tüm Dijital Platformlarda!

"Vakit Bir Buket Çiçek Yapma Vaktidir" kitabımı, okura bir şarkıyla anlatmak istemiş ve  "Düş Gibi" şarkısını yazmıştım.

Şarkımız klibiyle youtube kanalımda ve dinlemek isteyenler içinse tüm dijital platformlarda sizinle.

İnandığı masalların peşinden koşan herkese...

Keyifli dinlemeler...

Spotify'da Dinlemek İçin:

haldun_dormen_gökhan_dumanlı.JPG

Youtube Kanalımın Konuğu Büyük Usta Haldun Dormen!

Tiyatronun büyük ustası, Duayen Haldun Dormen'le Sanata, Zarafete ve Hayata Dair çok özel bir sohbet gerçekleştirdik.

Şu an youtube kanalımda yayında.

İzlemek için aşağıdaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Keyifli izlemeler.
 

Videolara Ulaşmak İçin:

Arkadaşımla Bir Gün Sosyal2.JPG

"Arkadaşımla Bir Gün" Otizm Konusunda Farkındalık Yaratıyor!

Eğitimci Yazar Gökhan Dumanlı'nın kaleme aldığı ve Mavi Bilye Yayınları'ndan çıkan "Arkadaşımla Bir Gün" otizmli çocukların arkadaşlarının otizmi anlamalarına yardımcı olmak amacıyla yazıldı.

 

Tohum Otizm Vakfı ve Gökhan Dumanlı işbirliği içinde hazırlanan kitap aynı zamanda bu alanda bu içerikle yazılmış bir ilk kitap!

Detaylı Bilgi Almak İçin:

gökhan_dumanli.JPG

Türkiye'nin Zarafet Temalı İlk Youtube Kanalı

Eğitimci Yazar Gökhan Dumanlı, kişisel gelişimden, iş hayatına, aile ve çocuk iletişiminden, yaşama dair konulara geniş yelpazede anlatımlar yaptığı ve zarafet kurallarını anlattığı eğitim videolarıyla Youtube'da sizlerle...

Kanala ulaşmak ve abone olmak için aşağıdaki bağlantıyı tıklayabilirsiniz.

İyi seyirler...
 

Kanala Ulaşmak İçin:

typorama 10.PNG

Hayatın İçinden Yazılar Sitenin Blog'unda!

Hayatın içinden yazı ve paylaşımlarımla sitemin blog kısmında sizlerleyim...

Menü çubuğundan "blog" kısmını tıklayarak bütün yazılara ulaşabilirsiniz.

Beğendiğiniz yazıları okuduktan sonra paylaşabilir ve altına yorum bırakabilirsiniz.

Yazılara Ulaşmak İçin: