top of page

Gökhan Dumanlı İki Yeni Kitapla Bahara “Merhaba” Diyor!

Güncelleme tarihi: 6 Kas 2020


Türkiye’nin ilk Zarafet Akademi’sinin kurucusu olan eğitimci yazar Gökhan Dumanlı, baharı iki yeni kitapla karşılıyor. İş hayatındaki profesyonel davranış kodlarını en ince ayrıntısına kadar aktardığı “İş’te Farkı Sen Yarat” ve yaşamın inceliklerini, kalbinden geçtiği gibi anlattığı “Vakit Bir Buket Çiçek Yapma Vaktidir” ile okurlarını sevindiriyor.

Zarafet Akademi’yle 7’den 70’e herkese zarafet kavramını benimseten Gökhan Dumanlı iki yeni kitabıyla iş hayatındaki ve yaşamdaki incelikleri anlatıyor. A7 Kitap tarafından yayınlanan “İş’te Farkı Sen Yarat” ve “Vakit Bir Buket Çiçek Yapma Vaktidir” kitaplarıyla Gökhan Dumanlı sekiz kitapla yazarlık yolculuğunu sürdürüyor.


“Profesyoneller seçilmiş davranışlar sergilerler”

“İş’te Farkı Sen Yarat” isimli kitabı, çetin bir rekabetin var olduğu iş hayatında fark edilebilmek, işiyle olduğu kadar davranış biçimiyle de dikkat çekebilmek ve hedeflerine doğru giderken iz bırakabilmek amacında olan profesyonellere yönelik olarak hazırlanmış bir rehber kitap. İş başvuru aşamasından, kurumsal temsiliyete kadar geniş bir yelpazede hazırlanmış olan “İş’te Farkı Sen Yarat”, şirketlere ve üst düzey yöneticilere yönelik liderlik/ekip yönetimi gibi konularda bilgiler veriyor.


Betûl Mardin önsüzüyle

“İş’te Farkı Sen Yarat” kitabının önsüzü halkla ilişkilerin duayen ismi Betûl Mardin tarafından yazıldı. Gökhan Dumanlı, kitabın bir bölümünü kendisiyle yaptığı sohbetlere ve iş hayatına yönelik az bulunur öğütlere ayırmış.

“Ayrıntıları severim. Tarihte, hikâyelerde, her şeyde. Belki de onun için mesleğimde başarıyı yakalamışımdır” diyen Betûl Mardin, eğitimci yazar Gökhan Dumanlı’nın İş’te Farkı Sen Yarat’ta anlattıklarının profesyoneller için ne kadar önemli olduğunun da altını çizmiş oluyor.“Kendine Çok Kızıyorsun, Yapma”

Seminerleriyle, kitaplarıyla hatta alanında yazdığı ders kitaplarıyla çocuk- yetişkin, kadın – erkek herkese zarafet kavramını yeniden anlatan, unuttuğumuz incelikleri hatırlatan Gökhan Dumanlı, “Vakit Bir Buket Çiçek Yapma Vaktidir” kitabıyla bu defa kalbini açıyor okurlara.

Kendine çok kızıyorsun, yapma!” diyor ve hayatı telaş içinde yaşarken gözden kaçanları, insanın kendisini kusursuz kılmaya çalışırken daha çok yaralanmasını kendine özgü bir dille anlatıyor.

Okurlarıyla sohbet eder gibi yazdığı bu kitapta Dumanlı; kalbinin derinliklerindeki acıları, umutsuz düştüğü anları, mutluluk için atılacak basit adımları naif bir dille okurlarıyla paylaşıyor.

A7 Kitap tarafından yayınlanan “Vakit Bir Buket Çiçek Yapma Vaktidir” yazar Dumanlı için diğer kitaplarından farklı olarak okura kendini açtığı ilk kitabı. Kişisel gelişim serisi içerisinde kitapçılarda yer alsa da deneme tadında yazılardan oluşuyor. Kimi zaman bir kuştan, kediden kimi zaman el ele hastanede yürüyen yaşlı çiftten yola çıkarak bakıyor hayata yazar.

Mutluluk kadar hüznün de hayata dair olduğunu vurgularken, hata yaparak yaşamanın tatmin edici ve gerçek bir yaşam olduğunu unutmamasını söylüyor.

Aynı korkuları aynı telaşları, aynı hüzünleri ve sevinçleri, aynı aşkları ve ayrılıkları yaşarken birbirimizden farklı oluşunda gizli tepkilerimizden doğan “biz”leri yazıyorum. Kalbin öğrenmek istemediklerinde, aklın almak istemediklerinde ve ikisinin kavgalarında gizli “biz”i yazıyorum.

A7 KİTAP YAYINCILIK/BASIN BÜLTENİ


47 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page